ČLÁNKY A NÁVODY PRO KLIENTY

SEO

SEO neboli search engine optimization je optimalizace webů pro vyhledávače. Tuto optimalizaci je nutné provést, aby se na váš web vůbec dostali vaši potenciální klienti přímo z vyhledávače, jako je například Google nebo Seznam. Bez ní bude mít web téměř nulovou návštěvnost. Je to jako kdybyste si otevřeli cukrárnu ve velkém měste, ale nedali na ni nápis Cukrárna a neměli žádnou výlohu. Jak by se o ní někdo dozvěděl? Stejně tak je potřeba web náležitě označit, aby vyhledávače (Google, Seznam) věděly, co na stránkách je, co nabízíte a komu ho nabídnout.

Optimalizaci pro vyhledávače zohledňujeme nejlépe už při tvorbě webu pomocí on-page SEO (vše, co se dá udělat v rámci vašeho webu) a následně také pracujeme na off-page SEO (SEO, které se tvoří mimo váš web) pomocí zpětných odkazů na web. Každopádně je to běh na dlouhou trať, protože mimo jiné vyhledávače zohledňují také stáří webu nebo  stránky.

 

„Když si necháte vytvořit web bez SEO, je to jako otevřít cukrárnu ve velkém měste bez cedule a bez výlohy. Jak by se o ní místní mlsalové vůbec dozvěděli? Leda že by do ní vyloženě zabloudili… tak podnikat určitě nechcete.“

 Jak na to?

Na internetu najdete spoustu článků o tom,  „jak dělat SEO“, doporučuji například článek SEO průvodce pro začátečníky nebo článek Co je to SEO – (optimalizace pro vyhledávače) v roce 2018.
Důležité ale je na SEO myslet již před výrobou webu. Ideální postup je zjistit, jak vaši potenciální klienti vůbec vaše produkty hledají. Jaké výrazy používají. Abychom toto zjistili, je třeba udělat tzv. analýzu klíčových slov, z ní potom vytvoříme strukturu webu, tedy jaké stránky s jakými názvy vůbec budeme vytvářet. To je první krok k úspěšnému webu. Následně aplikujeme veškerá pravidla SEO, ať už při tvorbě textů (copywritingu), tvorbě URL, titulků a popisků stránek, správné struktuře nadpisů apod. Je třeba dbát opravdu na plno věcí, ale vy se nebojte, na vše budu myslet já a vy si následně budete moci užít funkční web.

SEO je to, co potřebuji,

(Vyplnit formulář s poptávkou)

Jak je na tom můj web?

z hlediska SEO

Nevíte si rady?

Neváhejte se ozvat, nebo rovnou poslat zcela nezávaznou online poptávku.

Zuzana Fílová

Zuzana Fílová

Autorka článku, webový tvůrce a grafik

„Baví mě vytvářet weby tak, aby byly vizuálně atraktivní, ale zároveň co nejvíce funkční a optimalizované pro vyhledávače.“

Může vás také zajímat