K čemu je Google Analytics

Vysvětlení pro laiky, hlavně pro mé klienty

Google Analytics je nástroj vyvinutý společností Google, je k dispozici zdarma, i když můžete zaplatit nějakému specialistovi, aby vám vložil měřicí kód Google Analytics na váš web. K tomu, abyste si mohli zřídit účet v Analytics, musíte mít Gmail, s jiným typem e-mailu vás Google bohužel nepustí k vytvoření účtu.

Google Analytics měří návštěvnosti vašich stránek, získáte statistické údaje o uživatelích vašeho webu (například pohlaví, město či zemi, ze které jsou, jaký používají operační systém, zda si zobrazili váš web na mobilu nebo na počítači, atd.).

 

Google Analytics je nutnost pro moderní e-shop i pro jednoduchý web nabízející služby.

V Google Analytics si můžete nastavit cíle, například prodej, přihlášení do newsletteru, přečtení aspoň 3 článků nebo zobrazení strany Kontakty. Po nastavení těchto cílů můžete sledovat, kolik návštěvníků cíle splnilo, a z toho vyvozovat závěry.

Pokud máte e-shop, můžete zde sledovat i prodeje.

Pokud provozujete online reklamu, v Google Analytics uvidíte například, kolik lidí přivedla která reklama, kolik z nich provedlo konverzi (stanovený cíl), atd.

Google Analytics je nutnost pro moderní e-shop i pro jednoduchý web nabízející služby.

 

 

GA je to, co potřebuji,

(Vyplnit formulář s poptávkou)

Web už mám,

a sledovat data

Zuzana Fílová

Zuzana Fílová

Autorka článku, webový tvůrce a PPC specialista

"Baví mě vytvářet weby tak, aby byly co nejvíce funkční, optimalizované pro vyhledávače a vizuálně atraktivní."

Může vás také zajímat

Meta popisky a titulky

Meta popisky a titulky

Meta popisky a titulky jsou základním kamenem optimalizace pro vyhledávače (SEO = search engine optimization).

Divi

Divi

Web vyrobený s pomocí Divi má opravdu jednoduchou editaci textu, úpravu zvládne i naprostý začátečník. Pro vás jako zákazníka je tedy nejdůležitější, že si můžete sami lehce spravovat obsah webu nebo přidávat nové články, případně nové projekty.

SEO

SEO

SEO neboli search engine optimization je optimalizace webů pro vyhledávače. Tuto optimalizaci je nutné provést, aby se na váš web vůbec dostali vaši potenciální klienti. Bez ní bude mít web téměř nulovou návštěvnost. Je to jako kdybyste si otevřeli cukrárnu ve velkém měste, ale …