Co je to copywriting

Výraz copywriting vznikl složením „copy“ (v tomto případě ve významu „reklamní sdělení“) a „writing“ („psaní“).*

Copywriting je kreativní tvorba textů, které budou zajímavé pro čtenáře, podpoří prodej či zájem o služby a zároveň pokud možno vyhoví vyhledávačům. Je to velký pomocník optimalizace pro vyhledávače (více o optimalizaci viz článek SEO.

copywriting vtip

Je důležité zmínit v textu ta správná klíčová slova, ale s mírou, tak, aby text neodradil čtenáře. Důležité jsou především nadpisy H1-H6, ale i vhodné umístění relevantních klíčových slov v jednotlivých odstavcích. Vyvarujte se takzvaného tapetování – tedy opakování klíčových slov nejlépe v prvním pádu. Vyhledávače takovéto počínání vyhodnotí jako snahu je obelstít. Vyhledávače také dokáží rozpoznat jednotlivá a množná čísla, skloňování i synonyma. Nebojte se proto být v textu více kreativní.

Dobrý copywriter dokáže vzbudit sympatie či emoce v zákazníkovi a díky tomu prodat výrobek. Zahraje na tu správnou strunu a pomáhá budovat vztah s klientem, což je v dnešní době, kdy je získat nového zákazníka čím dál tím dražší, doslova k nezaplacení! 🙂

Pozor, dobrý copywriter se musí orientovat v principech SEO, vždy si to ověřte, než se s některým pustíte do spolupráce.

 

Copywriting musí myslet jak na živé čtenáře, tak na vyhledávací roboty a udělat radost oběma táborům.

 Kde se o copywritingu dozvědět víc?

Doporučuji přečíst článek 31 copywriting tipů z psychologie od Ilinčeva nebo Co to je copywriting.

* Zdroj: Wikipedie, článek Copywriting.

Zuzana Fílová

Zuzana Fílová

Autorka článku, webový tvůrce a PPC specialista

"Baví mě vytvářet weby tak, aby byly co nejvíce funkční, optimalizované pro vyhledávače a vizuálně atraktivní."

Může vás také zajímat

K čemu je Google Analytics?

K čemu je Google Analytics?

K čemu je Google Analytics Vysvětlení pro laiky, hlavně pro mé klienty Google Analytics je nástroj vyvinutý společností Google, je k dispozici zdarma, i když můžete zaplatit nějakému specialistovi, aby vám vložil měřicí kód Google Analytics na váš web. K tomu, abyste...

Meta popisky a titulky

Meta popisky a titulky

Meta popisky a titulky jsou základním kamenem optimalizace pro vyhledávače (SEO = search engine optimization).

Divi

Divi

Web vyrobený s pomocí Divi má opravdu jednoduchou editaci textu, úpravu zvládne i naprostý začátečník. Pro vás jako zákazníka je tedy nejdůležitější, že si můžete sami lehce spravovat obsah webu nebo přidávat nové články, případně nové projekty.